Radnice vybrala firmu, která naplánuje kulturák

ŠUMPERK – Šumperská radnice je o krok blíž k rekonstrukci kulturáku. Čeká ji ale ještě hodně dlouhá cesta. Nově město vybralo kancelář, která náročnou investici připraví po projekční stránce. Atelier 38 má zkušenosti například s přestavbou sídla Českého rozhlasu Olomouc, rekonstrukcí zámku v Hradci nad Moravicí a ostravského planetária.

Takto může vypadat budoucí podoba kulturního domu v Šumperku. Foto: red

„Jsem moc rád, že mohou začít práce na přípravě rekonstrukce domu kultury a máme k tomu kvalitní tým zkušených odborníků,“ uvedl Karel Hošek, místostarosta Šumperka. Příprava projektu ke stavebnímu povolení bude stát 8,6 miliónu korun a hotova má být do konce příštího roku.  

Co dál, se uvidí

V těchto dnech už odborníci zjišťují, v jakém technickém stavu se kulturní dům v Šumperku i jeho podloží nachází. Od toho se pak bude odvíjet rozsah dalších prací a také cena celého projektu. Náklady na rekonstrukci kulturáku se odhadují na stovky miliónů korun. „V rozpočtu už na tuto důležitou akci máme vyčleněnou rezervu, kterou budeme postupně navyšovat,“ dodal Hošek.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit