Stavba parkovacího domu začne ještě tento měsíc

ŠUMPERK – Ještě tento měsíc, konkrétně 25. září začne v Šumperku stavba nového parkovacího domu. Objekt vznikne v Gagarinově ulici a nabídne 70 míst pro automobily. Hotovo bude do konce příštího roku.

Podobu a realizaci parkovacího domu probíralo vedení města s občany přímo na místě, kde bude objekt stát. foto: MÚ

„V souvislosti s výstavbou parkovacího domu bude provedena přeložka plynu, počítá se také s kácením zeleně a následnými sadovými úpravami,“ uvedl vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář. 

O tom, jak bude realizace parkovacího domu probíhat, jednalo město s obyvateli lokality na konci prázdnin. Součástí stavby budou i nové příjezdové komunikace. Samotná budova je navržena jako dvoupodlažní. 

Rekonstrukcí projdou i komunikace

„Do podzemního podlaží se bude vjíždět z Bratrušovské ulice, do prvního nadzemního z ulice Gagarinovy. Obě příjezdové komunikace projdou rekonstrukcí, stejně jako chodníky, vybudují se nová parkovací stání, podzemní kontejnery pro tříděný a domovní odpad a rovněž nová dešťová kanalizace,“ dodala Soňa Singerová, mluvčí šumperské radnice.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit