Místo parkovacího domu bude stát mobilní radnice. Dočasně

ŠUMPERK – Na konci prázdnin radnice odtajní, jak to bude s novým parkovacím domem v Šumperku. Jeho stavba odstartuje na podzim a právě 31. srpna vedení města projekt představí v rámci dalšího jednání mobilní radnice.

Místo, kde se brzy začne stavět nový parkovací dům. Vizualizace: Knesl Kynčl Architekti

„S občany se sejdeme v sedmnáct hodin mezi domy Gagarinova 23 a 25 – tam, kde bude stát v budoucnu parkovací dům. Lidem zodpovíme jejich dotazy a věnovat se budeme i jejich dalším námětům,“ uvedl Miroslav Adámek, starosta Šumperka. 

Investice přijde na 17 miliónů 

Nový parkovací dům má ulehčit parkování v blízkosti centra města. Na jednání mobilní radnice zástupci města lidem ukážou i budoucí napojení Gagarinovy a Bratrušovské ulice. Stavba domu skončí příští rok a z městského rozpočtu ukousne 17 miliónů korun.

"V minulosti bylo obvyklé, že o veřejné zakázky města Šumperka měl zájem pouze jeden či dva uchazeči. Nyní se snažíme vyvíjet tlak, aby veřejné zakázky v Šumperku byly dobře nastavené a otevřené maximálnímu počtu dodavatelů. Dobrým příkladem je právě soutěž na zhotovitele parkovacího domu na Gagarinově ulici, kdy se o zakázku ucházelo osm společností," uvedl šumperský místostarosta Karel Hošek. 
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví