Zprávy

Hranice Moravy a Čech označí nové cedule. Jedna bude na Šumpersku

OKRES – U Štítů se brzy objeví cedule označující hranici Moravy a Česka. Nápad vzešel z odváženého kroku dvou historiků, kteří nedávno nakreslili hranici mezi oběma územími na silnici poblíž Svitav. Čekaly je pak oplétačky s policií, která na jejich počin nahlížela jako na porušení zákona a poškození cizí věci.

Takto bude vypadat nová cedule označující hranici Moravy a Česka. Foto: -rej-

„S historiky, kteří bílé čáry na hranici nakreslili, jsme se domluvili, že jako kraj na sebe tuto aktivitu převezmeme a požádáme o povolení umístit hnědé cedule na silnice prvních a druhých tříd,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

Je to dobrý nápad, míní starosta Štítů

Pardubický kraj přezval iniciativu proto, že leží na pomezí Čech a Moravy. V současné době má povolení umístit zmiňované cedule na šesti místech. Jedním z nich je i silnice nedaleko Štítů na Šumpersku.

„Umístění cedule beru jako dobrý nápad. Spousta lidí, kteří tudy projíždí, totiž vůbec netuší, že přejíždí pomyslnou hranici Moravy a Čech,“ dodal starosta Štítů Jiří Vogel.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná