Nevýhodné pro radnici, výhodné pro lidi. Město bude provozovat poštu

ŠUMPERK – Šumperská radnice se dohodla s Českou poštou na zachování pobočky v Temenici. Ta se stane součástí projektu Pošta partner plus. V podstatě to znamená, že radnice zaplatí téměř kompletní náklady na provoz pošty.

Město zachránilo poštu v Temenici. Navzdory šikanózním podmínkám ze strany státního podniku. Foto: rejdakce

„Pošta nám sice moc nepomáhala, ale když jsme si dali na misky vah občany Šumperka versus peníze, rozhodli jsme se jít do ne zrovna výhodné varianty Pošta partner plus. Ano, provoz pošty bude pro město ztrátový. Ale je důležité, aby v Šumperku zůstala aspoň jedna bezbariérová pobočka. Když si to neuvědomuje státní podnik, tak my ano,“ vysvětlil Miroslav Adámek, starosta Šumperka. 

Od 1. července. Teoreticky 

Pokud město stihne vyřídit všechny formality, mohla by temenická pošta začít fungovat od 1. července, tudíž by ve svém provozu plynule navázala. Ostatní poštovní pobočky – kromě hlavní pošty v Šumperku, ale státní podnik zruší. Jmenovitě jde o poštu u vlakového nádraží a pak druhou provozovnu v Jesenické ulici.
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví