Silničáři opravují cestu u Hanušovic. Poškodil ji sesuv půdy

HANUŠOVICE – Až do podzimu bude trvat oprava silnice u Hanušovic, kterou před dvěma roky poškodil sesuv půdy. Vozovku na jedné straně lemuje prudký svah a na druhé řeka Morava. Rekonstrukce vyjde na více než 100 miliónů korun.

Na Šumpersku teď musí řidiči počítat s několika uzavírkami silnic. Foto: red

„Projekt počítá nejen s opravou samotné silnice, ale také se stavbou zárubní a opěrné zdi, přeložky koryta řeky Moravy a realizací nových silničních propustků,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy 

Dopravu na opravovaném místě řídí semafory. Během půlročních stavebních pracích ale dojde i na zhruba měsíční úplnou uzavírku silnice. Její přesný termín zatím silničáři neoznámili.

Komplikace u Libiny

Další komplikace čekají řidič u Libiny. Od 22. května do 26. května nebude průjezdná silnice mezi Libinou a místní částí Obědné. Od stejného dne až do konce měsíce zase bude uzavřena cesta z Libiny na Novou Hradečnou. Objížďka povede řidiče přes Šumvald.

Silnici u Hanušovic poškodil sesuv půdy. Foto: redINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Agent Real
INZERCE
Ostrov Realit