Zprávy

Peníze z prodeje vody už nepotečou do zahraničí

OKRES – Valná hromada Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk v pondělí jednohlasně schválila odkup společnosti ŠPVS. Ta v regionu provozuje vodovody a kanalizace a dosud patřila francouzské společnosti SUEZ. Do zahraničí také směřovaly její zisky.

„Mít provoz vodohospodářské infrastruktury ve vlastních rukách byl dlouhodobý cíl a přání měst a obcí v regionu. Jsem moc rád, že akcionáři VHZ využili jedinečnou možnost toho dosáhnout dříve, než jsme doufali, a jsme tak jedni z prvních v republice, komu se podařilo navrátit českou vodu stoprocentně do českých rukou,“ uvedl Radim Sršeň, starosta Dolních Studének a člen představenstva VHZ.  

Města a obce koupí vodohospodářskou společnost za 100 miliónů

VHZ, kterou vlastní obce a města z regionu, koupí ŠPVS za zhruba sto miliónů korun. Z prodeje vody a čištění splašků plynuly Francouzům tučné zisky. Peníze teď zůstanou ve VHZ, která je chce zpátky investovat do rozvoje a správy vodovodů i kanalizací.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná