Obec zboří kino, aby postavila nové byty

OSKAVA – Nevyužité a chátrající kino v Oskavě půjde k zemi. Obec už na něj má demoliční výměr. Budova roky chátrala a místo ní chce vesnice postavit nový objekt, který bude sloužit hlavně mladým rodinám.

Budova kina v Oskavě má jít k zemi. Foto: red

„Na místě kina bychom rádi postavili zhruba deset bytů, kde najdou zázemí především matky s dětmi. Chceme tím dosáhnout toho, že se počet školáků v Oskavě bude zvyšovat a že nebudeme muset školu, kvůli nízkému počtu dětí, tak moc dotovat,“ uvedl Stanislav Hýbner, starosta Oskavy. 

Moc jiných šancí vesnice nemá

V nalákání mladých lidí vesnice moc jiných možností nemá. V minulosti ji totiž trápily vysoké dluhy a velkou část obecního majetku bývalé vedení Oskavy prodalo – z toho důvodu teď nemá obec ani pozemky, které by mohla proměnit na stavební parcely.

Časem by několik nových stavebních míst mohlo vzniknout v místní části Mostkov. „Pozemky v Mostkově ale patří soukromé společnosti. Bohužel, taková je realita a dluh, který jsme získali z minulosti,“ konstatoval Hýbner .
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Jarní Flora Olomouc
INZERCE
TV Morava