Obecní zastupitelstvo míří na Youtube

BLUDOV – O větší zapojení lidí do místní samosprávy se chce pokusit zastupitelstvo v Bludově. Na svém posledním jednání proto schválilo takzvaný Balíček blíže k občanům. Jde o souhrn opatření, která mají zastupitele s občany více propojit.

Lidé budou moci sledovat přenos z jednání zastupitelstva v Bludově pohodlně z domova třeba na tabletu. Foto: red

„Půjde například o to, že budeme viditelněji zvát lidi na jednání zastupitelstva, a to prostřednictvím výlepových ploch a plakátů. Dalším opatřením bude třeba to, že přenos z jednání zastupitelstva poběží na youtube,“ vysvětlil Roman Holinka, starosta Bludova. 

Nezájem i jinde

Nízká návštěvnost jednání místních zastupitelstev je problémem téměř ve všech obcích na Šumpersku. Nezájem je také v případě větších měst. Například v Šumperku lidé na jednání městského zastupitelstva téměř nechodí.

Problém s nízkým zájmem o veřejnou správu se pak promítá například i do komunálních voleb, kdy mají strany potíže dostat na svoje kandidátní listiny dostatek lidí.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
ZdeInzeruj Sumperk
INZERCE
TV Morava