Cyklostezka povede do Háje. Potěší hlavně turisty

MOHELNICE – Mohelnice plánuje společně s Třeštinou vybudovat novou cyklostezku, která by město spojila s turisticky atraktivní lokalitou Háj, kde se nachází unikátní vodní elektrárna i kemp. Pokud budou peníze, může se začít stavět v roce 2024.

Plánovaná cyklostezka má vést na Háj u Třeštiny, kde je k vidění stará vodní elektrárna. Foto: Rej

„Součástí cyklostezky bude i přemostění řeky Moravy. Náklady odhadujeme přibližně na 30 miliónů korun,“ řekl Reji Pavel Kuba, starosta Mohelnice. 

Dosud musí cyklisté z Mohelnice dojíždět do Třeštiny po rušné silnici. Nová cyklostezka má bezpečnost kolařů podstatně zvýšit. Město se teď chystá směnit pozemky, po kterých plánovaná cyklostezka povede. A připravuje i stavbu mostku přes Moravu. „Městská rada vybrala firmu, která k lávce přes Moravu vypracuje projektovou dokumentaci,“ dodal Kuba.

Realizace cyklostezky z Mohelnice směrem na Úsov se zatím nechystá. Stojí jí v cestě nejen řeka Morava, ale i železniční koridor z Prahy do Olomouce.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Festival zdraví Olomouc