Letos narostou náklady na údržbu běžkařských tras. Sdružení mění taktiku

OKRES – Prudký nárůst cen pohonných hmot neomezí údržbu běžkařských tras v Jeseníkách. Šumperskému reji to řekl Tomáš Rak, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu (J-SCR), které provoz roleb zajišťuje.

Náklady na údržbu běžkařských stop letos narostou. Foto: red

„Náklady na provoz sanujeme částečně vyšší dotací, kterou dostaneme od Olomouckého kraje a také efektivnějším provozem – část roleb si budeme provozovat sami a palivo pro ně nakupovat společně,“ uvedl Rak.  

Samotné J-SCR vlastní dvě moderní rolby a další si bude pronajímat. Na starosti budou mít údržbu stovek kilometrů běžkařských tras v Jeseníkách.

„Brzy budeme mít jednání s rolbaři, na kterém se dohodneme na konkrétním postupu údržby pro letošní rok,“ dodal Rak.

Rozdělené Jeseníky

Samotnou údržbu běžkařských tras komplikuje územní rozdělenost Jeseníků. Část sice patří Olomouckému kraji, zbytek ale obhospodařuje kraj Moravskoslezský, a to včetně atraktivní lokality v okolí Pradědu. Na moravskoslezské straně hor budou letos stopy upravovat dvě nové čtyřkolky – kraj je pořídil teprve před několika dny.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit