Lidé byli štědří. Bílá pastelka se podařila

OKRES – O jedenáct tisíc korun více než vloni letos darovali lidé v šumperském okrese do sbírky Bílá pastelka. Ta probíhala v polovině října. Jako vždy i tentokrát bude výtěžek z akce určen na pomoc lidem se zrakovým postižením.

Letos darovali lidé do Bílé pastelky více peněz než vloni. Finanční dary poslouží například na výcvik vodicích psů. Foto: SONS

„V našem regionu se do sbírky zapojilo 30 dvojic z řad studentů Střední zdravotnické školy Šumperk, Střední odborné školy sociální péče Zábřeh a dobrovolníci. Celkem vybrali téměř 150 tisíc korun,“ uvedla Soňa Bezděková ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) v Šumperku.  

Získané peníze použije SONS například na služby pro slabozraké a nevidomé lidí, zapůjčení kompenzačních pomůcek nebo vzdělávací aktivity. Bílá pastelka patří mezi nejstarší charitativní akce v Češku. Letos se uskutečnil její už 23 ročník.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Festival zdraví Olomouc