Zprávy

Úřady otočily. K lanovce na Dolní Moravě najednou mají výhrady

DOLNÍ MORAVA – Dolní Morava se postupně stává centrem turistiky v severní části regionu. Stezka v oblacích i nově otevřená nejdelší visutá lávka na světě jsou absolutním hitem. Ten má ještě posílit nová lanovka, která zájemce k lávce doveze. Jenomže po původním kladném stanovisku s její stavbou teď úřady řadí zpátečku.

Stezka v oblacích je jednou z hlavních atrakcí na Dolní Moravě. Postupně přibývají další. Foto: FB

„V dokumentaci bude vyhodnocen dopad posuzovaného záměru s ohledem na kumulativní vliv s dosud realizovanými i plánovanými záměry v území skiareálu Dolní Morava,“ stojí v aktuálním rozhodnutí Ministerstva životního prostředí. 

Turistů na Dolní Moravě stále přibývá

Co přesně se za úřednickou formulací skrývá? Nově má stavba lanovky projít celým procesem EIA, ve kterém se budou posuzovat její dopady na životní prostředí. Proti další investiční akci v Dolní Moravě protestovali ochránci přírody. A nejen oni. Kritické hlasy zaznívají i ze strany místních lidí – turistů je v obci zkrátka moc. Kritici přísnější postup státu vítají.

„Úřady se tvářily, že stavba lanovky je jen jeden záměr, že nesouvisí s ostatními investicemi, ale to není pravda,“ zdůraznil Slavomír Bušina, předseda Českého svazu ochránců přírody Šumperk. 

Pro vlastníka skiareálu v Dolní Moravě znamená současný vývoj nepříjemné zdržení. Stavby lanovky ani rozšíření navazující sjezdovky se ale údajně vzdát nehodlá.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Úsovsko