Zprávy

V Českém Švýcarsku zasahují i hasiči ze Šumperska. A úspěšně

OKRES – Hasiči ze šumperského okresu včetně jejich techniky zasahují už několikátý den u požáru lesa v Českém Švýcarsku. Největší oheň v historii Česka dostali muži pod kontrolu. Na místě jsou stovky hasičů.

Hasit požár v Českém Švýcarsku vyrazili například muži ze Šumperka, Temenice, Postřelmova a Zábřeha. Foto: FB

„Prořezáváme se, proléváme místa vykazující stále vysoké teploty, povoláváme vrtulník ve chvílích, kdy opětovně začne hořet vysokým plamenem. Navíc je nutné provádět dálkovou dopravu vody, zajišťovat distribuci pomocí hadicového vedení a prostě je nutné dělat cokoliv pro úspěšnou likvidaci tak rozsáhlého lesního požáru,“ popsal práci zasahujících jednotek hasič Pavel Thin z Olomouce.   

Další střídání týmů se připravuje

Hasit požár v Českém Švýcarsku vyrazili například muži ze Šumperka, Temenice, Postřelmova a Zábřeha. Na místě se vystřídal už druhý turnus vypravený z Olomouckého kraje.

„Další střídání týmů se připravuje. Naši hasiči budou na místě působit určitě i během příštího týdne,“ řek Šumperskému Reji mluvčí krajských hasičů Radek Buriánek.
INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
Nordic Telecom