Zprávy

Zájem o přestavby na LPG je u řidičů trojnásobný, hlásí firmy z regionu

OKRES – Až třikrát větší zájem o přestavby aut na LPG registrují firmy v šumperském okrese. Důvod je jasný – rostoucí ceny benzinu, které boří nové rekordy. Motoristé, kteří se k přestavbě rozhodnou, musí počítat alespoň s měsíční čekací dobou.

Lidé vozí na přestavby starší modely aut i zánovní vozy. Foto: red

„Při první vlně zdražení benzinu po začátku války na Ukrajině jsme zaznamenali trojnásobný nárůst přestaveb na LPG, pak to opadlo, a teď poptávka zase letí nahoru. Zájem o přestavby je opravdu veliký,“ řekl Šumperskému reji David Schneider ze zábřežské firmy, která se na přestavby aut specializuje.  

Řidiči nevěří v pokles cen

Podobný nával hlásí i další servisy. Řidiči na přestavby vozí starší modely aut i zánovní vozy, kromě osobních také dodávky.

„Cena za plyn šla sice taky nahoru, ale ne tak moc jako u benzinu. Nevěřím tomu, že se benzin nebo nafta ještě někdy dostanou pod čtyřicet korun, proto jsem nakonec do přestavby šel,“ svěřil se redakci Radek Sochr z Mohelnice.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Kariéra Radio Haná