Zprávy

Čachry s byty? Bytové družstvo štěpí podivný prodej nemovitostí

ŠUMPERK – Napjatá situace panuje ve Stavebním bytovém družstvu (SBD) Šumperk. Dva byty měli za podivných okolností získat manželka předsedy představenstva SBD Jaromíra Sojky a partner vysoce postavené úřednice Radky Frankové. Na zvláštní převody upozornila MF Dnes.

Místopředsedkyně bytového družstva Jarmila Kamlerová otevřeným dopisem upozornila na „důvodné podezření z podvodného jednání předsedy SBD Jaromíra Sojky“. Ilustrační foto: archiv

„Jak žena předsedy Ivana Sojková, tak manžel úřednice Lubomír Frank se dostali k družstevním bytům za velmi zajímavé peníze. Standardním způsobem by to nebylo možné. Přitom je podle všeho nepotřebovali, protože je oba brzy po nabytí prodali,“ odkázala na anonymní zdroj redakce celostátního deníku. 

Prodeji bytů údajně předcházely rošády v družstevním pořadníku. Jeden z kupujících se měl podle MF Dnes dostat podivným způsobem ze 184. místa na 10. příčku, další získal byt ze 40. místa, což rovněž vzbuzuje otázky.

Předseda: Prodej bytů byl transparentní 

„Ač bylo zvykem nabízet uvolněné byty nejprve prvním dvaceti členům z pořadníku a poté dalším členům, tentokrát byla nabídka zveřejněna jen na webu SBD, členové vůbec osloveni nebyli. Navíc to bylo o prázdninách, kdy jsou dovolené, takže nemohli reagovat,“ uvedla místopředsedkyně představenstva SBD Šumperk Jarmila Kamlerová. Otevřeným dopisem upozornila členy představenstva na „důvodné podezření z podvodného jednání předsedy představenstva SBD Jaromíra Sojky spočívající v manipulaci s osobními údaji členů“.

Podle vyjádření předsedy SBD Jaromíra Sojky však byly prodeje obou bytů v pořádku, transparentní a v souladu s pravidly bytového družstva.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná