Zprávy

Starosta Dolních Studének míří na ministerstvo. Jako krajský radní končí

DOLNÍ STUDÉNKY – Radim Sršeň, starosta Dolních Studének, přijme vysoký post na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podle informací Šumperského Reje má být jmenován náměstkem ministra už tento pátek 14. ledna.

Radim Sršeň bude mít na ministerstvu širokou agendu od dotační politiky až po evropské záležitosti. Foto: Rej.cz

„Přijmout nabídku postu náměstka jsem zvažoval. Nakonec rozhodlo hlavně to, jaké oblasti budu mít na starosti. Půjde například o dotační politiku, evropské záležitosti a rozvoj chudších regionů. Těmto agendám se dlouhodobě věnuji a proto věřím, že můžu být jako náměstek prospěšný,“ řekl Sršen naší rejdakci. 

Na kraji skončí, starostou zůstane

Ministerstvo pro místní rozvoj vede Ivan Bartoš za Piráty. Sršeň ale bude na postu zastupovat Starosty a nezávislé. Zároveň se svým angažmá v Praze rezignuje na funkci neuvolněného radního Olomouckého kraje. V krajském vedení ho má vystřídat podle zdrojů Šumperského Reje starosta Konice Michal Obrusník.

Naopak křeslo neuvolněného starosty Dolních Studének si chce Sršeň ponechat a tento post hodlá obhajovat letos na podzim v komunálních volbách.

Z našeho regionu měl získat vysokou vládní funkci také Radovan Aurer, zastupitel Šumperka. O jeho angažmá ale zatím rozhodnuto nebylo. Kdo se už naopak funkce ujal, je šumperský radní Michael Kohajda, kterého lidé volni na podzim poslali přímo do parlamentu.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná