Zprávy

Už je to tady zase. Nemocnice zakázala kvůli covidu návštěvy

ŠUMPERK – Zhoršující se epidemiologická situace v souvislosti s epidemií covid-19 se opět promítla do provozu Nemocnice Šumperk. Ta počínaje dneškem vyhlašuje plošný zákaz návštěv.

„Výjimku má doprovod u porodu, zákonný zástupce u dětských pacientů a návštěva u pacienta v terminálním stadiu nemoci,“ uvedla Hana Hanke, mluvčí šumperské nemocnice. 

I na uvedené výjimky se ale vztahují přísná pravidla – přístup do nemocnice povoluje primář příslušného oddělení a lidé se musí prokázat negativním testem na covid-19 nebo očkováním. Výjimečně může být návštěva povolena i osobám, které prokážou prodělání koronaviru s tím, že od pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Zájem o očkování roste i na Šumpersku

V šumperském špitále v současné době leží šest lidí s covidem-19, přičemž jeden člověk na jednotce intenzivní péče. „Většina hospitalizovaných pacientů bohužel není očkována. Dobrou zprávou je, že v šumperském regionu zájem o očkování roste,“ dodala Hanke.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná