Zprávy

Potravinářská inspekce zavřela výrobnu Agroholding v Hanušovicích. Trus po hlodavcích se válel i mezi jídlem

HANUŠOVICE – Vlastním očím nemohli uvěřit inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce, když vyrazili na kontrolu výrobny firmy Agroholding v Hanušovicích. Kromě zanedbaného úklidu našli na spoustě míst trus po hlodavcích, který se povaloval i tam, kde se jídlo připravovalo. Samotné prodejny se zákaz nedotkl.

„V prostorách výrobny knedlíků, v pekárně i ve skladu surovin jsme zjistili značný výskyt exkrementů hlodavců,“ uvedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).  

Zpráva, kterou k případu kontroloři zveřejnili, obsahuje řadu fotografií, které nepořádek ve výrobně zachycují. Výrobna je mimo provoz od začátku tohoto týdne.

Riziko kontaminace potravin

„Provozovatel nedodržoval správnou hygienickou praxi, protože neučinil odpovídající kroky k dostatečné regulaci škůdců v prostorách provozovny, kvůli čemuž nebylo možné vyloučit riziko kontaminace vyráběných potravin,“ dodala SZPI.

Samotné prodejny se zákaz netýká, protože je podle inspektorů od zbytku provozovny oddělená.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná