Zprávy

Bílá pastelka nakreslí další ročník. Sbírka začíná v pondělí

OKRES – Také letos se mohou lidé zapojit do charitativní sbírky Bílá pastelka. Akce je určena na podporu nevidomých a zrakově postižených lidí. Jen volni se v našem regionu vybralo pětasedmdesát tisíc korun a v celém Česku přes milión.

„Také tentokrát nám pomohou studenti zdravotnické školy ze Šumperka a zábřežské školy sociální péče. Mimo to se samozřejmě zapojí i další dobrovolníci,“ uvedla Sona Bezděková ze šumperské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS). 

Sbírka pomáhá zrakově hendikepovaným

Samotná sbírka bude probíhat v Šumperku, Zábřehu a okolních obcích. Lidé si budou moci za symbolickou částku kupit bílou pastelku a přispět tak na činnost organizací, které se zrakově hendikepovanými lidmi pracují. Platbu je možné provést i pomocí QR kódu.

„Letošní sbírka proběhne od 11. do 13. října u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole a půjde už o dvaadvacátý ročník,“ dodala Bezděková.


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná