Zprávy

Víte, v čem vynikají zábřežští hasiči? Jsou nejlepší v práci s pilou

ZÁBŘEH – Hanácké pilař, soutěž o nejšikovnějšího hasiče s motorovou pilou, letos ovládli borci ze Zábřeha. V celorepublikovém klání obsadili první i druhé místo. Soutěž se konala minulý týden v Olomouci.

Hanácké pilař prověřil zručnost hasičů při práci s motorovou pilou. Foto: HZS

„Mezi profesionály a také celkově zvítězil Jiří Klimeš ze stanice Zábřeh. Druhé místo získal Jaroslav Spurný z téže stanice. Oba borce dělilo pouhých pět bodů. Třetí příčku obsadil Petr Havelka z HZS Ústeckého kraje,“ uvedla Lucie Balážová, mluvčí krajských hasičů. 

Hasiči soutěží i v rychlosti výměny řetězu motorové pily

Soutěžící museli porotu přesvědčit v několika disciplínách – rychlosti výměnu řetězu motorové pily, v přesnosti řezu, odvětvování a v kombinovaném řezu.

„U disciplíny přesný řez si soutěžící mohl vybrat, z jaké strany bude startovat. Jakmile dá rozhodčí pokyn ke startu, uchopí hasič motorovou pilu a snaží se z kmene odříznout kotouč, přitom se vyvaruje poškození podkladové desky řetězem motorovky,“ popsala jeden z úkolů Balážová.


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná