Zprávy

Začátek školního roku – poloprázdné školky a přeplněné ordinace

OKRES - Vysoká nemocnost trápí v posledních dnech školky na Šumpersku. V některých chybí více než polovina dětí. O moc lepší není ani situace v základních školách. Ordinace pediatrů jsou na tom právě naopak – nestíhají.

Letos přišla vlna dětských onemocnění dřív než v minulosti. Foto: archiv

„Děti nejčastěji trápí rýma a nachlazení. Jde o běžná respirační onemocnění. Chybí nám zhruba polovina dětí,“ uvedla Pavlína Bošková, ředitelka Mateřské školy Pohádka v Šumperku.  

Zvýšenou nemocnost potvrzují také v Zábřeze. „Letos přišla vlna onemocnění dřív než v minulosti, kdy se nemocnost zvyšovala hlavně v říjnu a listopadu. Teď nám chybí čtyřicet procent dětí,“ dodala Dana Urbášková, ředitelka MŠ Pohádka v Zábřeze.

Čekárny u lékařů praskají ve šveh

Přeplněné jsou naopak ordinace dětských lékařů. Někde musí rodiče s dětmi čekat na vyšetření celé hodiny. „Před čekárnou byla ráno fronta až na ulici. Děti už nemohly vydržet a rodiče byli taky pěkně nervózní,“ přidává čerstvou zkušenost z ordinace v Šumperku čtyřicetiletá Andrea Pokorná, matka malého prvňáka.


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná