Sport

Že by měl rozhodovat los? Vždyť je to směšné, hudrují florbalisté Asperu

ŠUMPERK – Zatímco ve fotbale a hokeji postupují podle klíčů a scénářů, které mají hlavu a patu, florbal se v důležitém bodě nachází sto let za opicemi. Žlutomodrá šumperská rodina asperáků si o tom myslí své.

Open Air Aréna slouží šumperským florbalistům od května. Foto: Petr Fišer

Co se stane, když některý klub nebude mít z různých důvodů zájem o start v národní lize, v níž doteď působil? Na jakékoliv výsledky, statistiky a úspěšnost z předešlých let zapomeňte. Týmům z nižší soutěže jako potenciálním náhradníkům stačí zaškrknout příslušné políčko v oficiální přihlášce na novou sezonu a mít trochu štěstí. Věřte nebo ne, rozhodovat má los!

Směšné a kruté zároveň

„Podle nás by bylo daleko férovější, kdyby se zohledňovalo nějaké časové období. A ne to, koho vytáhnou z osudí, zvlášť když se může přihlásit kdokoliv. Postup do ligy nám utíká o vlásek, vždycky nám k němu scházel malý krůček. A teď zničehonic postoupí někdo, kdo byl v divizi třeba desátý, osmý a sedmý a v lepším případě trénoval jednou nebo dvakrát týdně? Jasně, že by nám to vadilo. Vždyť je to nespravedlivé, směšné a kruté zároveň. Nedává to žádnou logiku,“ chrlil ze sebe negativní lávu Jiří Trávníček.

Opora mužského áčka, trenér mládežníků a člen klubového vedení v jedné osobě je pevně přesvědčený, že se Asper jednou dočká. „Ať klidně vylosují Uničov, když na to přijde. Nebo Olomouc, pokud to nikomu nebude vadit. My si to vydřeme a vybojujeme sami svými výkony na hřišti. Víme, co umíme a na co máme,“ řekl Trávníček. 

Vlajková loď šumperského klubu je v plné přípravě na novou soutěžní plavbu. „Mužstvo zůstalo pospolu, žádné zásadní odchody stěžejních hráčů nejsou na pořadu dne. Zároveň se nepočítá ani s příchodem posil. Jak už jsem říkal, chceme si to uhrát sami,“ zopakoval elitní kanonýr.

Se vším se dá bojovat

V Šumperku ve stádiu pokračující nejistoty, kdy a zda vůbec se znovu otevřou vnitřní sportoviště, sáhli po zajímavém řešení. Postavili si vlastní Open Air Arénu! „Od Podniků města jsme si zapůjčili in-line plochu a zbytek dotáhli do konce vlastními silami. Včetně zajištění co nejlepšího a nejbezpečnějšího místa a samotné pokládky,“ pochlubil se Jiří Trávníček.

Venkovní aréna stojí od poloviny května ve sportovním areálu 4. ZŠ v šumperské Temenici a slouží potřebám florbalistů napříč všemi věkovými kategoriemi. Trénuje se tam každý den od tří hodin odpoledne až do večera. „Na čtyřce nám vyšli vstříc, za což jim patří naše poděkování. Chtěli jsme, aby to mělo odpovídající úroveň a naši svěřenci nemuseli běhat někde po betonu. Samozřejmě jsme závislí na počasí. Jakmile trochu silněji zafouká, občas nám popadají mantinely. Ale se vším se dá bojovat, na všem se dá pracovat. Když jsme v začátcích po dešti vysoušeli mokrou plochu, trvalo nám to kolem dvou hodin. Teď jsme to schopni zvládnout za dvanáct minut…“  

Covid znemožnil náborové akce

Asper v nejbližších dnech hodlá každodenní tréninkové jednotky zatraktivnit uspořádáním přátelských zápasů hraných pod otevřeným nebem. Mimo jiné by do nich rádi zapojili mládežníky z nedalekého Šternberka nebo jiného týmu z okolí. „Pokud jde o tréninkovou účast, je to každý den lepší. Ve starší skupině se potvrdilo, že máme velmi dobrý základ. V nejmladších ročnících nás covid ovlivnil v nemilé skutečnosti, že jsme nemohli vymýšlet a realizovat žádné náborové akce. Také se oddělili nadšenci, co dělají florbal naplno, od těch, co chodili hlavně kvůli rodičům, a ne z vlastního přesvědčení. Takže jsme v jejich případech nepřišli o žádné extra talenty, ale spíš o kusovky,“ prozradil Trávníček.  INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná