Sport

Do Vojtíškova se sjedou nejlepší orientační běžci. Na závodníky čekají balvany i bažiny

VOJTÍŠKOV – Už tuto sobotu 12. června se ve Vojtíškově uskuteční mistrovství České republiky v orientačním běhu na krátké trati. Pořadateli závodu jsou kluby SK Severka Šumperk a Magnus Orienteering ze Šumperska. V neděli 13. června proběhne na stejném místě také Český pohár a Žebříček A v orientačním běhu na klasické trati.

Orientační běžce čeká těžká zkouška. Náročný terén Jeseníků pověří jejich schopnosti dokonale. Foto: Tomáš Bubela

„Dohromady se závodu zúčastní téměř 500 našich nejlepších orientačních běžců jak z řad mladších a starších dorostenců a dorostenek, tak z hlavních dospělých kategorií. Favority jsou především čeští reprezentanti, kteří budou naši republiku zastupovat začátkem července na mistrovství světa v Libereckém kraji,“ uvedla Kristýna Janigová z SK Severka Šumperk.  

Napínavá podívaná bohužel bez diváků

Jeseníky prověří běžce opravdu dokonale. Na závodníky totiž čeká náročný horský terén s balvany i bažinami, kamenné kupy, hrázky a haldy.

„Vzhledem k současné epidemiologické situaci proběhnou oba závody za přísných hygienických podmínek, což mimo jiné znamená, že budou bez přítomnosti diváků,“ dodala Janigová.  


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná