Nový hlavní kouč, jenž obsadil volnou židli po jmenovci Janečkovi, nechodil kolem horké kaše. „Ve středním a útočném pásmu pořád přicházíme o velké množství kotoučů. Máme pomalý přechod do útoku. Všechno zpomalujeme, furt brzdíme, puky vracíme dozadu. Nahrávky jsou pomalé a nepřesné. Rozdíl mezi naším mužstvem a soupeřem byl v mnoha činnostech obrovský,“ uznal bez vytáček. „Do dalších zápasů máme spoustu námětů k zamyšlení. Na trénincích musíme všechno zlepšit.“
Sobotka počítá i s redukcí kádru. „Je potřeba udělat čistku a začít se věnovat opravdu důležitým věcem. Tak, abychom byli na soutěž připravení a nachystaní.“
V pátek přijedou Vítkovice
Jeho svěřenci narazí v aktuálním týdnu na dva diametrálně odlišné soupeře. Po úterním střetnutí se Žďárem nad Sázavou je v pátečním podvečeru prověří protivník nejtěžšího kalibru. A sice slavné Vítkovice!
Oba zápasy budou mít stejná pravidla návštěvnosti jako doposud. Vstup bude povolen pouze s rouškou. Škoda arena bude rozdělena po dobu utkání na dva sektory o celkové kapacitě 532 diváků, přičemž přednost dostanou držitelé permanentních vstupenek.
PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ
6. SRPNA: Havířov – Šumperk 4:3 (Hroch, Hložek, Řezáč). 13. SRPNA: Šumperk – Vrchlabí 2:7 (Vacín, Milfait). 18. SRPNA: Šumperk – Opava 5:2 (Milfait 2, Krejčiřík, Potočný, Horký). 20. SRPNA: Vrchlabí – Šumperk 4:0. 25. SRPNA: 18.00 Šumperk – Žďár n. S. 28. SRPNA: 17.00 Šumperk – Vítkovice. 3. ZÁŘÍ: 18.00 Přerov – Šumperk. 7. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Prostějov.