V Šumperku se rozzářila moravská hvězda, přijely tři stovky mažoretek z celého Česka a Polska

ŠUMPERK - V Šumperku se soutěžilo O moravskou hvězdu. Tým mažoretek z Rudy nad Moravou mohl být s pořádáním prvního ročníku velmi spokojený, na Tyršův stadion se dopravilo 26 výběrů z celého Česka a Polska. A to včetně “sousedek” z nedalekého Zábřeha.

Do prvního ročníku soutěže O moravskou hvězdu se zapojily stovky šikovných mažoretek. Foto: FB

Divákům se předvedlo takřka 300 aktérek od 3 do 65 let, k vidění bylo 160 soutěžních formací. Při každém vyhlášení byly udělovány také speciální ceny poroty. Hlavní trofej putovala do vitríny dvojice Martina Kulmanová - Denisa Jirsíková z Jílové u Prahy za bezchybné provedení dua s hůlkou. Mažoretky z Rudy dokázaly, že se umí prosadit i v nabité konkurenci, což dokazovala řada medailových umístění.  

“Rádi bychom poděkovali městu Šumperk a naší obci za podporu v podobě propagačních materiálů, které posloužily jako odměny pro všechny soutěžící. Poděkování patří také TJ Šumperk za propůjčení haly a možnost pořádání v jejich prostorách. Děkujeme i samotným soutěžícím, trenérům a divákům za úžasnou atmosféru, kterou vytvořili. Zapomenout nesmíme ani na rodiče a kamarády, co nám ochotně pomáhali,” shodovala se jako jeden muž parta organizátorů. “Byla to pro nás cenná zkušenost. I proto, že v příštím roce nachystáme na stejném místě hned tři nepostupové akce. V březnu to bude soutěž O zámeckou korunku, v dubnu O moravskou hvězdu a v červnu O Zlatý dukát.” 

MEDAILOVÉ VÝSLEDKY POŘÁDAJÍCÍ RUDY

ZLATÉ 

Duo senior pom – Špačková Denisa, Pavlů Pavlína. 

Sólo kadet baton – Šestáková Tina. 

Sólo kadet pom – Šestáková Tina. 

Sólo junior flag – Hönigová Barbora. 

STŘÍBRNÉ 

Miniformace senior pom – Špačková Denisa, Pavlů Pavlína, Hönigová Barbora, Matějová Klára, Kristýnková Nela, Gronychová Pavlína. 

Trio senior flag – Pavlů Pavlína, Kristýnková Nela, Hönigová Barbora. 

Sólo senior pom – Špačková Denisa. 

Duo senior mix – Pavlů Pavlína, Špačková Denisa. 

BRONZOVÉ 

Duo senior mix – Hönigová Barbora, Kristýnková Nela.

Sólo junior pom – Hönigová Barbora. 

Sólo senior baton - Pavlů Pavlína. 

Miniformace junior baton – Gronychová Pavlína, Pavlů Pavlína, Matějová Klára, Hönigová Barbora. 
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava