Šumperská Galaxie explodovala na sportovním nebi. A teď hurá na mistrovství světa!

TEPLICE – Prorazit na mistrovství Evropy, to už není jen tak. Taneční a sportovní spolek GALAXIE X Šumperk má ve svém týmu reprezentantky, jimž se z mezinárodní konkurence nohy nerozklepou. Na vrcholné akci v mažoretkovém sportu zaznamenal pět zlatých, čtyři stříbrné a dva bronzové výsledky.

Šumperská děvčata se po úspěchu na evropském šampionátu připravují na mistrovství světa v Chorvatsku. Foto: rej

S pečlivě nacvičenými sedmnácti choreografiemi soutěžil v jeden den, což bylo časově velmi náročné. Děvčata i tak s vydatnou podporou rodinných příslušníků a fanoušků navázala v Teplicích na úspěchy z republikového šampionátu v Čáslavi, kde získala několik mistrovských titulů. Momentálně se připravují na mistrovství světa v Chorvatsku, které pro ně bude zároveň první zahraniční soutěží.  

Mistr Evropy a zlatá medaile

Defilé pom junior: Šarlota Miková, Elena Hrochová, Taisija Sudíková, Nicol Nerguti, Daniela Nerguti, Simela Charalambidu, Nikola Hrbáčková a Monika Lefantová.

Sólo pom junior: Edita Réová.

Minipom classic kadet: Barbora Kopačková, Rozárie Smažáková, Dita Fojtová, Adriana Cikrytová, Taisija Sudíková a Izabela Miková.

Duo mix senior: Monika Lefantová a Edita Réová.

Mini pom classic senior: Nicol Nerguti, Monika Lefantová, Elena Hrochová a Šarlota Miková.

První vicemistr Evropy a stříbrná medaile

Minipom kadet: Taisija Sudíková, Eliška Réová, Dita Fojtová, Marie Dvořáčková, Adriana Cikrytová, Barbora Kopačková a Rozárie Smažáková.

Sólo pom classic senior: Monika Lefantová.

Duo pom classic senior: Monika Lefantová a Nicol Nerguti.

Sólo pom classic kadet: Elena Hrochová. 

Druhý vicemistr Evropy a bronzová medaile 

Velká formace pom kadet: Taisija Sudíková, Izabela Miková, Marie Dvořáčková, Rozárie Smažáková, Barbora Kopačková, Adriana Cikrytová, Dita Fojtová, Šarlota Miková, Eliška Réová, Elena Hrochová, Nicol Nerguti, Nikola Hrbáčková.

Duo pom classic kadet: Barbora Kopačková a Rozárie Smažáková.  


INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava