„Všichni v kabině to chtějí zachránit. Do jednoho! Chceme to zvládnout. Věřím, že se nám to podaří,“ hlásí optimisticky kapitán Draků Lukáš Žálčík. „Ve hře je ještě 21 bodů. V šatně víme, o co jde. Pro nás je to jako finále play-off. Posledních sedm zápasů sezóny. Dáme do toho srdíčko, budeme makat a pracovat na detailech. Musíme padat do střel a skákat po všem, co půjde na naši bránu,“ slibuje za celé mužstvo kapitán týmu, jenž s hokejovou kariérou začínal na Tyršově stadiónu.
„My odchovanci strašák v podobě padáku prožíváme víc. Troufnu si ale říct, že jsme ostatní trochu nakazili. Tím, jak nám na Šumperku záleží, jak se chováme a jak ke všemu přistupujeme. Kluci, co nejsou odsud, to časem pochopili,“ věří nejlepší střelec mladého výběru.
Po porážce ve Zlíně si Žálčík a spol. vyslechli brutální kritiku od hlavního kouče Lukáše Majera. Otevřený monolog ze strany nespokojeného trenéra se velmi rychle stal hitem takřka všech médií. „Tohle jsem v životě nezažil. Nikdy jsem neviděl, aby člověk byl takový magor do hokeje. V dobrém smyslu slova. Občas mě mrzí, že to všichni v týmu nedokážou docenit. On nám dal šanci. On nás chtěl do mančaftu. A my mu to nesplácíme tak, jak bychom měli,“ připouští šumperský rodák.
David Bartoš: „Nepřipouštím si scénář, že bychom sestoupili“
„Na trenérově projevu bylo jednoznačně vidět, jak mu na hokeji v Šumperku záleží. Chtěl kabinu určitým způsobem vyburcovat, což se myslím docela podařilo. Dvakrát jsme vyhráli, takže to svůj efekt mělo. Spousta z nás si sáhla do svědomí a uvědomili jsme si některé věci,“ navazuje na svého parťáka David Bartoš.
Člen elitní formace má jasno. Draci musí přidat v duelech, k nimž nastupují mimo Škoda arénu. Jejich bilance je v posledních třech měsících naprosto tristní. „Je důležité nastavit hlavu tak, že už fakt nemáme kam uhnout. Snažíme se na tom pracovat, ale pravda je taková, že se o venkovní zápasy ani netaháme. Že by třeba skončily o gól. Ve spoustě případů je hotovo už po první třetině. Teď máme nejvyšší čas, abychom to otočili,“ chápe Bartoš. Osud současného chlebodárce mu není lhostejný. „Záleží mi na tom, aby první liga v Šumperku zůstala. Nepřipouštím si scénář, že bychom sestoupili.“
Na Bartošově příspěvku bude hodně záležet. Ve spolupráci s Lukášem Žálčíkem a Jiřím Průžkem obstarává většinu týmových gólů. „Jsme spolu už od léta a sedli jsme si nejen hokejově, ale i lidsky. Funguje nám to. Jen je škoda, že nehrajeme na jiných místech v tabulce. Pak by člověk měl větší radost i z kanadských bodů.“
Draci budou mít ve čtyřech duelech výhodu domácího prostředí. Postupně přivítají Prostějov, Slavii Praha, Kolín a? Pardubice! „Upřímně bych byl mnohem radši, pokud by o naší záchraně bylo jasno už před tímto zápasem. Ale s výsledky, co teď máme, bychom možná byli rádi i za tento scénář.“
Autor: mum