Čtyři zlaté pro Šumperk! Gymnastky udělaly za sezónou dobře viditelnou tečku

ZLÍN – Byla to povedená tečka napsaná na Valašsku. Stavěl se „Zlínský sněhulák“, a to prostřednictvím trojboje na kladině, prostných a bradlech. Výprava z Gymnastického klubu Šumperk byla početná a hlavně úspěšná.

Medailové žně pokračují. Šumperská děvčata opět zářila. Foto: red

Děvčata si závod užila a předvedla téměř bezchybné sestavy, kterými udělala radost nejen sobě, ale i svým trenérkám Silvii Urbanové, Janě Žandové a vypomáhající Simoně Petrové. Těžko si představit větší odměnu, než když naplno prodají, co natrénovaly v rámci každodenní několikahodinové přípravy. V tělocvičně na Základní škole Sluneční, kterou většina z nich navštěvuje, mají pro trénování skvělé podmínky.

Šumperská ekipa jako téměř pokaždé zaznamenala několik pódiových triumfů. Mladičká Natálie Hoždorová zvládla svá vystoupení bez většího zaváhání a odměnou jí byla nejcennější medaile a pohár pro vítězku.

Ostřílenější Kateřina Stromšíková a Tereza Štěpánková byly nejproduktivnější na prostných. Stromšíková si dokonce vysloužila nejvyšší známku ze všech, přičemž klubová kolegyně za ní zaostala o pouhé tři desetinky. Celkově z toho bylo druhé, respektive třetí místo.

Šťastný čtyřlístek zazářil i v kategorii ročníků narození 2013 – 2014. Nejvíce se dařilo po zásluze zlaté Terezii Parasce, která prošla všemi nástrahami hladce bez sebemenších přehmatů. O stříbrný stupínek se podělily Viktorie Peduzzi a Adéla Jurásková. Obě měly shodnou známku na prostných i při konečném součtu.

Medaile cinkaly 

Další dva cenné kovy přivezly do Šumperka Lucie Paraska a Patricie Petrová. Prvně jmenovaná byla nejpreciznější na všech třech nářadích, a tak z toho nemohlo být nic jiného než zasloužená první pozice. Hned za ní díky kurióznímu pádu, který pobavil velkou část publika, skončila právě Petrová. Ta sklidila oprávněnou pochvalu za cvičení na bradlech.

Klaudie Ďulíková obstála v roli favoritky a nejvážnější soupeřku v boji o prvenství porazila s náskokem „dvoubodového parníku“. Medailově zacinkalo i v případě Michaely Janků. Pád na bradlech si vynahradila nejlepším vysvědčením na kladině a prostných a zajistila šumperským barvám ze zlínského zájezdu čtvrté zlato.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Ostrov Realit