Mladé gymnastky ukořistily dva Ještědské poháry

LIBEREC – Do Šumperka se stěhuje zlatý a bronzový Ještědský pohár. V pátém největším městě České republiky jej ukořistily dvě reprezentantky Gymnastického klubu. Konkurenci přitom vytvářelo přes sto soupeřek!

Tréninková dřina se šumperským gymnastkám a jejich trenérkám vyplatila! Foto: Rej

Bezchybné sestavy na všech nářadích vynesly zasloužený triumf v podobě zlaté odezvý Lucii Parasce. Na její výborné představení navázala bronzovým úspěchem Patricie Petrová, která se blýskla nejlepší sestavou na kladině. V těsném závěsu „bramborová“ skončila Adéla Jurásková.

V kategorii druhé ligy, která se týkala starších závodnic, obstála v těžké konkurenci Michaela Janků. Mezi ženami obsadila velmi dobrou devátou pozici.

Ivaně Svobodové utekla na úrovni čtvrté ligy bronzová medaile o desetinu bodu. Klaudie Dulíková i po delší nemoci zvládla všechna nářadí a vysloužila si osmou příčku. Pro Elišku Langerovou v kategorii VS4B bylo sedmé místo radostí a pravou motivací k pilnému tréninku. 

Sportovní zážitky a cinkot medailí

Čtyřicet závodnic se utkalo v početné skupině dvou ročníků 2013 a 2014 tvořící skupinu páté ligy. Tereza Paraska se dopracovala k jedenáctému místu, Viktorka Peduzzi k osmnáctému a Ester Evjáková ke třiadvacátému.

„Dlouhá cesta se děvčatům vyplatila. Pod vedením svých trenérek Silvie Urbanové a Simony Petrové se ukázala ve velmi dobrém světle. Odměnou jim byly krásné sportovní zážitky a v případě těch nejúspěšnějších i cinkot medailí,“ uzavřela ještědské dobrodružství členka šumperského realizačního týmu Dagmar Evjáková.

INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví