Na Šumpersku roste další velký talent, mladičká Brzobohatá je třetí nejlepší v republice

ZÁBŘEH – V šumperském okrese roste další sportovní naděje. Všestranná cyklistka Johanna Brzobohatá dovezla z mistrovství republiky v cyklotrialu bronzovou medaili!

Johanna Brzobohatá mohla na konci velmi náročného závodu slavit zasloužený úspěch ve znamení bronzu. Foto: OB

Teprve sedmiletá žačka ze ZŠ Školská Zábřeh zazářila na akci pořádané cyklistickým svazem. V trial parku Sklenka u Prahy vybojovala třetí místo v UCI kategorii dívek od devíti do jedenácti let.

Závod trval tři a půl hodiny

Výsledek je to cenný vzhledem k jejímu věku i tropickým podmínkám na trati. Závod se natáhl na tři a půl hodiny a provázely jej boje na obtížných překážkách. 

Brzobohatá trénuje komplexně a zábavnou formou. Kromě atletiky například na bikrosové trati se zábřežským týmem Utopia v bývalém lomu nebo ve speciálním trial parku v Olomouci. V následujících letech může při velké píli pošilhávat po účasti na mládežnickém mistrovství světa World Youth Games.




INZERCE
Mrkni na reality Mrkni na reality

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
Radio Haná
INZERCE
CBA