Bronzová výslužka, bramborová premiéra a balení arašídového másla k tomu. Vzpěrači na Hané nestrádali

NÁMĚŠŤ NA HANÉ – Bronzová výslužka, jedna bramborová premiéra a speciální prezent k tomu. Přeloženo do sportovní terminologie: šumperští vzpěrači v Náměšti na Hané nijak zvlášť nestrádali.

Pavla Ščučku dělila od medailových postů jediná příčka. Foto: OVŠ

Po postupném zániku Nutella challenge, kde byly jako hlavní ceny stejnojmenné pochutiny, vznikla alternativní Peannuts challenge. I tady se soutěží v netradičních disciplínách, i tady se nejúspěšnějším aktérům rozdává sladkost - arašídové máslo.

„Plánovali jsme se zúčastnit ve větším počtu, bohužel týmová marodka je v poslední době čím dál tím větší. Nakonec nám nezbylo nic jiného než vyrazit jen ve dvou,“ konstatoval neradostně Tomáš Pliska. „Hrajícího trenéra“ doprovázel pouze Pavel Ščučka. 

Co je na Hané čekalo? Dřep s činkou vpředu na ramenou na co nejvyšší počet opakování. Hmotnost činky odpovídala vždy 75 procentům váhy závodníka.

A ve druhém případě kliky možné provádět několika způsoby. Třeba s nohama i rukama na relaxačních balonech.

Arašídové máslo s příchutí bronzu

„Pro Pavla to byla vůbec první soutěžní akce v barvách šumperského vzpírání. Navíc už těsně nespadal do kategorie do patnácti let a musel soupeřit s o mnoho silnějšími muži. Hodně znát to bylo především ve dřepu,“ odhalil Pliska.

Ščučka se premiéry nezalekl a v Náměšti narazil na „bramborovou“ žílu. Tomáš Pliska skončil třetí, takže si jako jeden z medailistů v mužské kategorii odvezl domů společně s propocenými věcmi i menší balení arašídového másla.

Tomáš Pliska si z Hané odvezl bronzovou výslužku. Foto: OVŠINZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Radio Haná