Sport

ŠumpeRUN stojí na prahu třetího ročníku, startovní výstřel zazní v neděli

ŠUMPERK – Běžecká akce ŠumpeRUN odpočítává poslední hodiny do spuštění třetího ročníku. Startovní výstřely zazní už 12. září. Součástí nedělního programu budou i štafety a závody dětí od nemenších po největší.

Historické centrum města a památková zóna v Šumperku se promění ve sportovní mraveniště. Jeden okruh měřící 3,33 km povede kolem nejvýznamnějších městských památek a dobře známých staveb jako je radnice, klášterní kostel, Gaschaderův dům, divadlo a Pavlínin dvůr.

„Z diváckého pohledu bude nejatraktivnější část tratě v místě startu a cíle na náměstí Míru, ale také na Hlavní třídě a v Sadech 1. máje, kde bude nejvíce místa a příležitostí fandit svým favoritům. Věříme, že diváci vytvoří všem aktérům skvělou atmosféru jako v minulých letech,“ přeje si Bohuslav Vondruška z pořadatelského seskupení. 

Do štafety se týmy stále mohou přihlásit

Stejně jako loni budou na pořadu i týmové štafety. „Každý ze tříčlenného družstva poběží jedno kolo. Zatímco startovní listina jednotlivců je už beznadějně zaplněná, do štafetového soupeření se mohou zájemci pořád přihlásit,“ upozorňuje další organizátor Jan Kostecký. Ten připomíná, že přihlašovací proces spojený s mládežnickými kategoriemi bude probíhat v den konání, nikoliv předem. Vzhledem k aktuálním opatřením bude nezbytné se u prezentace prokázat platným certifikátem o negativním testu, očkování, nebo prodělané nemoci covid-19 v platných lhůtách. 

Moderátorského slova se ujme Lukáš Kobza z rádia Haná. Na náměstí Míru najdou aktivní účastníci i příchozí diváci několik lákadel včetně prezentace a nabídek hlavního partnera Nemocnice Šumperk, klasického občerstvení a dětského skákacího hradu. „Předem děkujeme všem dotčeným obyvatelům města za vstřícnost a trpělivost během závodu, kdy nebude možné zaparkovat svá auta, nebo nebude možné projet určitými ulicemi,“ doplnil Vondruška. 


ČASOVÝ HARMONOGRAM

SOBOTA 11. ZÁŘÍ: 16.00 – 18.00 h. prezentace na radnici.

NEDĚLE 12. ZÁŘÍ: 8.00 začátek prezentace, 10.00 start závodů v dětských kategoriích, 11.00 vyhlášení výsledků, 11.45 seřazování ve startovním koridoru hlavního závodu a rozprava, 12.00 start hlavního závodu a štafet, 13.30 limit pro dokončení závodu, 14.00 vyhlášení výsledků, losování tomboly. INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit