Sport

Ruda má důvod ke chlubení, zbrusu nové moderní hřiště stálo milióny

RUDA NAD MORAVOU – Když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě… Známý song Poupata od Michala Davida je jako šitý na míru Rudě nad Moravou. Dvou a půltisícová obec na Šumpersku se těší z oficiálního otevření nového multifunkčního areálu. Jeho výstavba spolkla takřka 12 miliónů korun.

„Je to naše radost. Splnil se nám velký sen. Splnilo se nám velké přání,“ nezastírala při slavnostním projevu Helena Pavelková. Její nadšení bylo na místě, zbrusu nové sportovní hřiště totiž bude v největší míře využívat přes 300 žáků místní základní školy. Pavelková v ní plní funkci ředitelky.

„Naše poděkování patří Petře Horníčkové, která nám pomohla s finanční stránkou. Odborně nám radili manželé Jarmila a Jiří Hynkovi. Zmínit musím i senátora Miroslava Adámka, jenž se podílel na získání zásadní finanční dotace. Samozřejmě bychom se neobešli bez podpory starosty obce Bronislava Drozda, jehož přízně a snahy si velmi vážíme. Všem moc děkujeme!“

Hřiště bude sloužit žákům školy i široké veřejnosti

V blízkosti fotbalového stadiónu vyrostlo malé království, které nabízí využití v mnoha disciplínách spojených se sportem a zdravým životním stylem. Jak Pavelková potvrdila, v odpoledních hodinách bude sloužit i široké veřejnosti. „Je to zásluha ředitelky školy, starosty a jeho týmu,“ odmítal roli „opěvovaného hrdiny“ senátor Adámek.

„Jsme moc rádi, že se toto dílo podařilo zahájit a postupnými kroky i dokončit. Je to výsledek společné mravenčí práce nás všech. A teď je hlavně vaše, děti. Užijte si ho!“ prohlásil před spokojenými žáky starosta Drozd. Toho mimo jiné těší i fakt, že se nemusely srovnat se zemí vedlejší nohejbalové kurty s antukovým povrchem.

Na novou chloubu základní školy v Rudě se podařilo získat 7,5 miliónu korun formou dotací. Celková částka celého projektu se vyšplhala na částku 11,8 milionu. 

Slavnostní otevření nového hřiště v Rudě nad Moravou si nenechal ujít ani senátor Parlamentu ČR Mirek Adámek. Foto: Tomáš Drenka 
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit