Sport

Trenér Draků Martin Janeček: Přípravné duely jsou od slova připravovat se

ŠUMPERK – Letošní letní příprava šumperských hokejistů je z mnoha pohledů rekordní a srovnatelná s extraligovými kluby. Draci naskočili poprvé na led už ve čtvrtek 22. července. Seznamovacímu sklouznutí předcházely krátká dovolená a dlouhé několikatýdenní pocení „na suchu“.

Mezi největší opory šumperského hokejového týmu by měli patřit kluboví odchovanci. Letní návrat do domácího prostředí ohlásil i Denis Kindl, bývalý útočník extraligové Plzně. Foto: Isport.blesk.cz

Hlavně nic nepodcenit!

Maximální obezřetnost a nezbytné ladění sebemenších detailů je na místě, na konci blížícího se ročníku Chance ligy může postihnout sestupový osud až pět celků. A není žádný překvapením, že ani konkurence nezahálí. V sázce je příliš mnoho. „Hráči pracovali velmi tvrdě a poctivě. Pokud nepochopí filozofii trenérů, nemůžou nastavenému tréninku věřit. A pokud mu nevěří, nastavené věci nepřijmou. S kolegou máme pocit, že to pochopili a makali s chutí,“ pochvaloval si Martin Janeček. „Na začátku jsme viděli neskutečné rozdíly v návyku vůbec zvládnout profesionální program přípravy. Zatímco starší a zkušenější kluci do všeho naskočili bez větších problémů, někteří mladíci trochu vyjeveně koukali. Během krátké doby se ale obrovské rozdíly smazaly a tým pracoval i v tomto směru na stejné úrovni,“ přidal k průběhu první části přípravného období hlavní kouč.

Další doplnění kádru

Oproti původnímu složení mu před druhou fází letního drilu přibyly v kabině tři nové tváře. V případě bývalého „komeťáka“ Petra Kratochvíla se jednalo o návrat na místo činu, třiadvacetiletý forvard Brna na Tyršově stadiónu působil už v minulé sezóně. Pro bývalého reprezentanta Slovenska v dorosteneckých a juniorských kategoriích Patrika Oška a mladého brankáře z Prostějova Matěje Křupku to naopak byla šumperská premiéra. „Podoba kádru ještě není definitivní. K jednomu až dvěma hráčům ze spřátelených Vítkovic máme zájem a stále hledáme zkušenějšího obránce,“ odhalil před úvodním přátelským zápasem s Novou Pakou trenér Janeček.   

Tři „cizinecké“ góly

Zahraniční posily hokejového Šumperka na nic nečekaly a svůj potenciál ukázaly hned během prvního zápasového testu. U očekávané popravy druholigového soupeře z Nové Paky asistovali Slovinec Rok Macuh a Slovák Dávid Kohút. Co měli společného? Oba dokázali skórovat, Macuh dokonce dvakrát.

Červencovou konfrontaci provázel spíše tréninkový charakter a více než cokoliv jiného byla završením úvodních dní strávených na ledě. Draci po pomalejším rozjezdu zadělali na bezproblémové vítězství ve druhé třetině. Dohromady vyslali na branku snaživého protivníka 58 střeleckých projektilů, čtyři z nich skončily v síti. „Od každého přáteláku budeme čekat něco jiného. První zápasy budou o sledování jednotlivých hráčů a hledání správných vazeb. V těch pozdějších by naše hra měla pomalu dostávat tvář, a to s tím, že jediné důležité utkání nás čeká až 11. září v Porubě. Bude totiž mistrovské a půjde v něm o body. Řada lidí má tendence něco hodnotit po prvním nebo druhém střetnutí, ale přípravné duely jsou od slova připravovat se,“ nabádal příznivce k trpělivosti trenér Martin Janeček. Jeho svěřenci narazí v dalších prověrkách na úplně jiný kalibr. Důkladně je totiž prověří dva extraligisté z Vítkovic a Plzně.


HRÁČI V PŘÍPRAVĚ

BRANKÁŘI: Martin Holík, Vojtěch Mokry, Matěj Křupka.

OBRÁNCI: Tomáš Drtil, Tomáš Dajčar, Jakub Řezáč, Štěpán Dudycha, Ludvík Rutar, Martin Pěnčík, Ondřej Hrachovský, Marek Viktorin.

ÚTOČNÍCI: Tomáš Vildumetz, Denis Kindl, Lukáš Žálčík, Daniel Vachutka, Rok Macuh, Dávid Kohút, Petr Antoníček, Daniel Spratek, Lukáš Kučera, Jakub Horký, Petr Kratochvíl, Patrik Oško, Adam Scheuter.


PŘÍPRAVNĚ ZÁPASY

Draci Šumperk – Nová Paka 4:1 (Macuh 2, Kohút, L. Kučera).

4. SRPNA: 17.00 Šumperk – Vítkovice, 10. SRPNA: 17.30 Plzeň – Šumperk, 12. SRPNA: 18.00 Šumperk – Přerov, 24. SRPNA: 18.00 Přerov – Šumperk, 26. SRPNA: 18.00 Šumperk – Vsetín, 31. SRPNA: 18.00 Vsetín – Šumperk, 2. ZÁŘÍ: Frýdek-Místek – Šumperk. 


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit