Společnost

Zábřežská Charita ukázala, v čem je její síla

ZÁBŘEH – Držitelem ceny města za rok 2020 se letos v Zábřeze stala tamní Charita. Neziskovka si ocenění zasloužila hlavně za aktivitu během epidemie koronaviru. Například vloni na jaře dokázala s pomocí dobrovolníků vyrábět tisíc roušek denně.

Cenu města si zástupci Charity převzali na jednání zastupitelstva. Foto: MÚ Zábřeh

„Naprostá většina aktivit naší organizace, které souvisí s epidemií koronaviru, vzešla přímo z naší Charity – z toho, co jsme cítili, že je potřeba udělat nebo z požadavků lidí,“ uvedl Jiří Karger, ředitel zábřežské Charity. 

Předání ceny se letos kvůli koronaviru odehrálo ve skromnější atmosféře. Zatímco obvykle probíhá slavnostní ceremoniál na městském plese, letos se uskutečnil na zasedání zastupitelstva města.

„Je to poděkování za neúnavnou, obětavou a nezištnou pomoc druhým nejen v době první vlny koronavirové epidemie, ale bohužel i nyní, kdy čelíme vlně druhé. Je to poděkování nejen zaměstnancům Charity Zábřeh, ale také všem aktérům z řad dobrovolníků, sponzorů a podporovatelů,“ uvedl starosta města František John.

Zábřežská Charita kromě své obvyklé činnosti zajišťuje distribuci ochranných pomůcek, roznos obědů lidem v karanténě, psychologickou pomoc nebo bezplatné testování na covid-19.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná