Dětský gastrofestival pozve návštěvníky do kouzelné zahrady

BLUDOV - Co všechno ukrývá kouzelná zahrada, jaká zákoutí v ní mohou objevit a co ze zahrady využít v kuchyni se dozví malí i velcí návštěvníci letošního ročníku Dětského gastrofestivalu v Pradědově muzeu v Bludově. Jedinečný kuchařský festival pro prcky se bude konat od 9. do 11. června.

Malí kuchaři vytvoří a snědí vlastní dobroty. Foto: archiv

„Chybět nebudou například oblíbené dílničky. Malí kuchaři navléknou zástěry, vezmou vařečky do ruky a vytvoří dobroty, které na místě snědí. Dospělí si mohou pochutnat na regionálních pokrmech či dobrotách z grilu. Pro všechny chystáme pohodové zážitky v prostředí Pradědova muzea,“ slibuje za organizátory Markéta Ficnarová.  

Pro děti budou v Kouzelné zahradě připraveny krátké divadelní pohádky s loutkami, ale také interaktivní hry zaměřené na letošní téma Dětského gastrofestivalu.

Pořadatelé tradičně spolupracují s místními producenty, marcipán dodávají každoročně do tvořivé kuchařské dílničky Velkolosinské pralinky.

 


INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví