Strojařina letí aneb Kam dát své dítě studovat

Mezi všemi možnostmi nabízejícími se pro volbu dalšího studia dítěte, které dokončilo povinnou školní docházku, je letos hodně slyšet o studiu strojírenských oborů na šumperské Střední škole řemesel. Ta připravila a s podporou firmy Dormer Pramet v těchto dnech spustila stránku, která funguje jako rozcestník na informace o těchto oborech.

Stránka je dostupná na adrese www.oborycoleti.cz a nabízí informace o studiu tříletého učňovského oboru Obráběč kovů a čtyřletého maturitního oboru Strojírenství – obsluha CNC strojů. Současně představuje na příkladu firmy Dormer Pramet reálně poskytované benefity, které jsou dnes v případě velkých zaměstnavatelů absolventům těchto oborů nabízeny. 

Strojaři jsou na trhu žádaným zbožím

Strojařina již dávno není špinavé řemeslo a absolventi strojařských oborů jsou na trhu práce žádaným zbožím. Větší i menší firmy vybavené CNC stroji dnes najdete v každém městě a leckdy i vesnici. Zvolit tak pro studium svého dítěte právě tento obor se rovná sázce na jistotu budoucího uplatnění.

Velcí zaměstnavatelé, jako Dormer Pramet, nabízí v dnešní době nadstandardní pracovní podmínky. Patří sem i možnost pracovat s nejmodernějšími technologiemi nebo stabilita a spolehlivost velkého zaměstnavatele. Jak vypadá moderní průmyslový provoz se mohou zájemci přesvědčit v rámci virtuální prohlídky firmy Dormer Pramet, která se na stránce nabízí. Stejně tak je možno si virtuálně prohlédnout prostory a zázemí Střední školy řemesel.

Na podání přihlášky mají děti a rodiče čas do 1. března

Rodiče, respektive budoucí studenti, mají čas na podání přihlášky do 1. března 2023. Na uvedených stránkách naleznou zájemci odkaz na přihlášku. Její vyplnění je pak maximálně jednoduché s pomocí vyplněného vzoru, který je rovněž k dispozici. Samotné přijímací zkoušky proběhnou v dnech 13. a 14. dubna 2023.

Případné dotazy jsou připraveny zodpovědět pracovnice studijního oddělení Školy řemesel. Jejich kontakty najdou zájemci jak jinak než na www.oborycoleti.cz.


INZERCE
Remax reality Remax reality


INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Festival zdraví Olomouc