Společnost

Bílá pastelka nakreslila překvapivou cifru. Takový výsledek sbírky nikdo nečekal

ŠUMPERK – Téměř dvojnásobný výtěžek oproti minulému roku si letos v regionu připsala sbírka Bílá pastelka. Akce se zaměřuje na pomoc zrakově hendikepovaným lidem. Dárci do kasiček i na účet Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) poslali 138 tisíc korun.

Bílá pastelka by se neobešla bez dobrovolníků a studentů. Foto: SONS

„Upřímně děkujeme všem, kteří si pastelku zakoupili, a tím podpořili služby pro zrakově postižené v našem regionu,“ uvedla Sona Bezděková ze šumperské pobočky SONS. 

Nejvíc se vybralo na Hanušovicku

Nejlepší dobrovolnickou dvojicí, která lidem pastelky nabízela, byl František Vyhnálek a David Kubík, kteří v Hanušovicích a okolí vybrali téměř patnáct tisíc korun. Jde o nejlepší výsledek v rámci celého Olomouckého kraje. Kromě dobrovolníků se na zajištění akce podíleli studenti šumperské „zdravky“ a zábřežské školy sociální péče.

„Získané prostředky nám pomohou zabezpečit nejen služby, různé vzdělávací kurzy, ale i nové pomůcky pro osoby s vadou zraku,“ dodala Bezděková.  


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Staň se policistou Olomoucký kraj
INZERCE
Radio Haná