Společnost

Starosta Jiří Vogel: Štíty jsou moje srdcová záležitost

ŠTÍTY - Jiří Vogel je starostou Štítů už patnáct let a chce jím být dál. Proč? A kam se město za dobu jeho starostování posunulo? Také o tom je další rozhovor ze seriálu RADOSTI A STAROSTI STAROSTŮ.

"Hlavním úkolem do konce tohoto volebního období je zahájení výstavby nové tělocvičny u základní školy a také chceme připravit projekt nové hasičské zbrojnice," říká starosta Štítů Jiří Vogel. Foto: rej

Na co jste za poslední dva roky nejvíce pyšný? 

V posledních dvou letech se nám podařilo realizovat několik významných staveb. Jako nejdůležitější považuji investice do moderní úpravny pitné vody na vodojemu ve Štítech. Důležitá je také oprava bývalé školy na Březné, ze které je teď bytový dům se čtyřmi byty. A mimo jiné jsme v posledních dvou letech modernizovali budovu zdravotního střediska.

Jaká věc se naopak moc nepovedla?

Vzhledem k tomu, že většinu stavebních prací provádíme svými pracovníky, tak máme harmonogram stavebních prací na celý rok a ten postupně plníme, takže se nedá říct, že by se nám něco nepovedlo. Většinu akcí plánujeme dlouhodobě, a protože nevyužíváme dotační prostředky, tak se nedostáváme do situace, že bychom akce nerealizovali z důvodu nedostatku finančních prostředků.

Jaký projekt nebo investici byste rád do příštích voleb ještě stihnul připravit nebo realizovat?

Hlavním úkolem do konce volebního období 2018-2022 je zahájení výstavby nové tělocvičny u Základní školy Štíty – je to investice za zhruba 25 miliónů korun. Dále chceme připravit projekt nové hasičské zbrojnice včetně stavebního povolení za přibližně dvanáct miliónů. Zcela určitě se tyto investice promítnou i do dalšího volebního období.

Jak hodnotíte spolupráci s ostatními zastupiteli, krajem, státem? 

Spolupráce se zastupiteli je u nás dlouhodobě bezproblémová a mohu říct příkladná. Naším společný cílem je rozvoj Štítů, a to se nám daří. Pokud se týká spolupráce s krajem nebo státem, tak spolupráce s krajem je bezproblémová a se státem máme minimum vzájemné spolupráce.

Kdy máte z Vaší práce největší radost a byly okamžiky, kdy jste chtěl se starostováním seknout?

Určitě jsem nikdy neuvažoval, že bych skončil jako starosta, pokud mám důvěru občanů. Funkci starosty vykonávám už 15 let a když porovnám Štíty v roce 2006 a 2021, tak si myslím, že je za námi vidět hodně práce a z toho plyne dobrý vnitřní pocit z vykonané společné práce pro občany. Největší radost mám z ekonomické stability města, která nám umožňuje plynulý rozvoj. Štíty mají 2 000 obyvatel a hospodaří se 70 miliónovým rozpočtem.

Co Vás ve výkonu funkce za poslední dva roky nejvíce překvapilo?

Nemyslím si, že by nás něco překvapilo, ale určitě hodně starostí nám způsobila pandemie covid-19, kdy jsme neměli žádnou zkušenost a nevěděli jsme, jaké to bude mít následky pro činnost města.

Šel byste do starostování znovu? Proč?

Určitě chci kandidovat příští rok v komunálních volbách, a to z prostého důvodu – máme před sebou důležité a finančně náročné investice, při kterých je třeba mít zkušenost, odbornost, ale také autoritu u zastupitelů a občanů. Starostování a práce pro naše město mě naplňuje 15 let a dává mi energii pro další činnost. Když člověk vykonává funkci starosty poctivě, zodpovědně a vytváří hodnoty, tak občané to vždy ve volbách ocení. Štíty jsou moje srdcová záležitost.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radek Auer Spolu
INZERCE
Ostrov realit