Kultura

Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

ŠUMPERK - Dům kultury Šumperk si pro příznivce koncertních zážitků připravil seriál letních open air akcí. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde budou potkávat různé hudební žánry. Pozvání do Šumperka přijali například herec a zpěvák Vojta Kotek, legendární kytarista Michal Pavlíček nebo svérázný raper Kapitán Demo.

Už tento pátek se na Pavlínině dvoře uskuteční festival Špek na vzduchu. V programu vystoupí také vynikající kapela Vlny ze Zábřeha. Foto: archiv

"Jako první pozveme hudební fanoušky na festival Špek na vzduchu, který se uskuteční v pátek 25. června. Návštěvníci uslyší zábřežskou pop-rockovou kapelu Vlny a oblíbené šumperské uskupení Happy To Meet, které dokáže do víru zábavy strhnout každého. V závěru večera dav rozhýbe kapela TH!S s populárním hercem a režisérem Vojtou Kotkem, který se tentokrát představí v roli baskytaristy," popisuje produkční DK Šumperk Michaela Horáková.  

Na Pomněnkách vystoupí držitelé Porty

V podvečer 9. července se z Pavlínina dvora rozezní rytmy country a bluegrassové muziky. Na 14. ročníku tradiční přehlídky Šumperské Pomněnky vystoupí místní folkové skupiny BG NOVA, Holátka, Alibaba, Micash a VoHuBa, z nichž hned několik obdrželo ocenění na prestižních přehlídkách Porta nebo Mohelnický dostavník. 

V srpnu pak Dům kultury Šumperk nabídne další tři velké koncerty pod širým nebem. Ve čtvrtek 5. srpna v Pavlínině dvoře vystoupí rockový kytarista Michal Pavlíček, známý také díky svému působení v kapelách Pražský výběr, BSP a Stromboli. Společně s ním se publiku představí jedinečné trio tvořící bubeník Michal Daněk (Kreyson), baskytarista Martin Ivan (Mother’s Funkers, Precedens) a klávesista Michal Nejtek (AGON Orchestra, David Koller Band). 

Zlatíčko Kapitán Demo

„Hned o den později na stejném místě odehraje svůj koncert excentrický Kapitán Demo, za jehož personou se skrývá hudebník Jiří Burian. Svou show se smrští hitů jako jsou Zlatíčka nebo ADHD odstartuje v půl osmé večer,“ připomněl dramaturg šumperského kulturáku Ondřej Procházka. 

"Poslední velkou venkovní akcí bude oblíbená Revival Invaze, která se každý rok těší velké návštěvnosti. Letos se můžeme těšit na kapely The Reason, Depeche Mode Revival Band a v závěru večera se o dokonalou show postará KISS Czech Company, která je považovaná je jednu z nejlepších revivalových kapel této americké rockové legendy," doplnila Michaela Horáková. 

Více informací o chystaném letním programu najdou zájemci na webových stránkách kulturákuINZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná