Kultura

Kultura pomalu ožívá. Na hradě vystoupí Střihavka nebo Pogodová

ZÁBŘEH - Po mnoha měsících „kulturního lockdownu“ se v Zábřeze pomalu vrací do normálu také nabídka kulturních pořadů. Už šestý ročník festivalu hudby a divadla Hvězdy na hradě pozve v druhé polovině června na koncert bubenického guru Miloše Meiera, rozvernou divadelní komedii se Sandrou Pogodovou, vystoupení skupiny Mňága a Žďorp nebo na setkání s legendárním rockerem Kamilem Střihavkou. Festivalové akce se uskuteční pod otevřeným nebem v kulisách nádvoří bývalého zábřežského hradu.

Rockoví fanoušci se mohou těšit na koncert Kamila Střihavky a jeho kapely The Leaders! Foto: archiv

Hvězdy odstartují ve středu 16. června bubenickým nářezem člena metalové kapely Dymytry Miloše Meiera, který se svojí show Drumming Syndrome vystupuje na prestižních hudebních a bubenických akcích po celém světě. Vrcholem koncertu je čtyřicetiminutový set složený ze světových rockových a metalových hitů.

„O tři dny později nabídneme letní kuchařskou komedii Čarodějky v kuchyni, v níž exceluje Sandra Pogodová. Tu zdařile doplňuje bývalá rosnička Michaela Dolinová, Ladislav Ondřej, známý především jako Jakub Mázl ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, a slovenský herec Braňo Polák,“ láká na jeden z festivalových taháků Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. 

Na své si přijdou rockeři i děti

V následujícím týdnu, ve čtvrtek 24. června, odehraje na hradním nádvoří všechny svoje zásadní hity legenda české hudební scény Mňága a Žďorp a už o den později se zde spolu s kapelou The Leaders! představí držitel fenomenálního hlasu Kamil Střihavka. Festival Hvězdy na hradě zakončí v neděli 27. června interaktivní pohádkové představení určené pro nejmenší děti v podání zábřežského herce a výtvarníka Tomáše Velzela.

Vstupenky na festivalové akce si mohou zájemci zakoupit online na webových stránkách kulturáku nebo na prodejních místech Zábřežské kulturní. Hradní nádvoří bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před začátkem každé akce. „V případě deštivého počasí program přesuneme do kulturního domu s posunutým začátkem, takže návštěvníci o svůj pořad určitě nepřijdou,“ zdůraznil David.

Pořadatelé upozorňují, že všechny akce proběhnou v souladu s aktuálně platnými opatřeními vlády.INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná