Kultura

Dům kultury přichází s novinkou. Posluchačům nabízí Nadějné vyhlídky

ŠUMPERK - Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi z regionu začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů. Jednotnou linkou těchto podcastů má být podle autorů projektu naděje.

Ondřej Procházka a Hana Písková připravují Nadějné vyhlídky.

„Název série podcastů je totožný s názvem letošního dramaturgického plánu. Myšlenka naděje a lepších zítřků by se měla prolínat každým dílem našeho cyklu,“ uvedl dramaturg Ondřej Procházka.

Jeho prvním hostem byla jednatelka domu kultury Hana Písková, která se mimo jiné vyjádřila k plánované rekonstrukci šumperského kulturního stánku. V dalších podcastech by se měli objevit například Dan Holý z šumperské kapely Trocha klidu, Standa Jelínek ze skupiny Dying Passion nebo výtvarník a galerista Miroslav Koval. 

Premiéra každý čtvrtek

„Natáčíme ve skromných podmínkách staré zvukařské kabiny přímo v domě kultury a velkou zásluhu na tom,  že podcasty bezvadně běží, má náš technik Pavel Vantuch. S Ondrou Procházkou jsme se domluvili, že občas podcastem budu provázet i já, ale jen v nezbytných případech, kdyby třeba musel do karantény. Podcasty chceme natáčet do doby, než se dům kultury znovu otevře veřejnosti,“ podotkla Hana Písková.

Nadějné vyhlídky najdou zájemci na YouTube kanálu šumperského kulturáku. Rozhovory budou trvat 15 až 20 minut. Na premiéru nového pořadu se mohou zájemci těšit každý čtvrtek.


INZERCE
Remax reality Remax reality

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Self promo Urbášek
INZERCE
Radio Haná