Muzeum silnic otevře výstavu ke stavbě železnic Rakouska-Uherska
ŠUMPERK - Na stavbu prvních železnic bývalého Rakuska-Uherska se zaměří nová výstava, která je od úterka k vidění v Muzeu silnic ve Vikýřovicích. Návštěvníkům představí první období výstavby a provozu Severní dráhy císaře Ferdinanda a Severní státní dráhy. Podíleli se na ní i bratři Kleinové, jejichž firma má kořeny na Šumpersku. Výstava nese název z Vídně na sever a otevřena bude do poloviny září.