Zábřežské náměstí po letech obsadí automobilové veterány

ZÁBŘEH - V rámci oslav 770 let města se v Zábřehu uskuteční další nadmíru zajímavá akce určená pro širokou veřejnost. Po pětileté pauze se v sobotu 11. května vrátí na Masarykovo náměstí výstava a soutěž automobilových a motocyklových veteránů.

Plechoví staříci budou v celé své kráse k vidění na zábřežském náměstí. Foto: zk

„Letos jsou zváni majitelé vozů vyrobených do roku 1980. Akce se bude rozbíhat už od osmi hodin, kdy začíná prezence účastníků. Ti nemusejí posílat přihlášky, ale měli by se dostavit nejpozději do půl desáté,“ připomíná Jolana Šilarová z 1. dámského klubu historických vozidel.

O půl jedenácté startuje závod, během něhož automobiloví dědečci absolvují šedesátikilometrovou trasu vedoucí okolím Zábřeha. Na ní čekají posádky samoobslužné i průjezdní kontroly, v cíli na Masarykově náměstí jsou soutěžící očekáváni do čtrnácté hodiny. Odměněni budou všichni, pro nejlepší budou připraveny zajímavé ceny, speciální ocenění získá nejvzdálenější účastník nebo nejstarší posádka.  

Lákadlem bude unikátní Maurer Union z roku 1902

„Po celou dobu výstavy autoveteránů, ale i po startu závodu až do vyhlášení výsledků budou na náměstí pro návštěvníky připraveny atrakce pro děti, možnost občerstvení a po poledni tu bude vyhrávat i country kapela Pracka,“ doplnil k programu akce Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Lákadlem pro příchozí bude také unikátní automobil Maurer Union z roku 1902 ze zábřežské střední školy automobilní stejně jako expozice historické zemědělské motorové techniky.
INZERCE
Mrkni na reality Mrkni na reality

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
AZ Ekotherm
INZERCE
TV Morava