Šumperk si připomněl válečné veterány

V Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, uspořádal spolek členů Československé obce legionářské ze Šumperka a okolí za účasti veřejnosti a příslušníků pěší roty aktivní zálohy Armády ČR při Krajském vojenském velitelství Olomouc už druhou pietní vzpomínku na paměť ukončení první světové války. Setkání proběhlo u památníku se jmény vojáků, kteří zemřeli v období 1. světové války ve vojenských lazaretech na území města Šumperka. Památník je umístěn v horní části šumperského hřbitova vlevo vzadu za schodištěm.

Jiří Skrbek vzdal za pořádající spolek úctu všem padlým, připomenul historii vzniku dne válečných veteránů a vzpomenul na další záznamy o padlých z první světové války z území města Šumperka. 

Další členové Československé obce legionářské přečetli básně, které jsou symboly první světové války a vzpomenuli oběti válek z celého šumperského regionu, historii 93. pěšího pluku a 13. zeměbrabneckého pluku ze Šumperka. Vojáci ze širokého okolí, soustředění v těchto kasárnách, z nich odcházeli přímo na frontu. Připomenuta byla i historie vzniku samotného pietního místa. Legionáři také zmínili, že pomníky vojáků padlých v obou světových válkách jsou téměř v každé obci okresu Šumperk.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava