Král české slamové scény vystoupí v Šumperku poprvé sám

ŠUMPERK - Několikanásobný mistr České republiky ve slam poetry Anatol Svahilec poprvé zavítá do Šumperka se svou sólovou celovečerní show. V rámci Klubu Foyer vystoupí v kulturáku už ve čtvrtek 14. září.

Anatol Svahilec donutí publikum k smíchu i zamyšlení. Foto: DK

Disciplína slam poetry - divadelně přednášená autorská poezie - již několikrát úspěšně bavila foyer domu kultury, kde se pravidelně pořádá její exhibice v rámci projektu Klub Foyer. Tentokrát však na místo klasické soutěže o několika účastnících vystoupí sólově samotný král české slamové scény Anatol Svahilec. 

Stephen Hawking české slam poetry

„Anatol Svahilec, občanským jménem Václav Šindelář, je pro českou slam poetry scénu něco jako Stephen Hawking pro astrofyziku. Pro řadu slamerů je právě on vzorem toho, jak má performativní umělec tohoto žánru vystupovat. Sám vydal již několik sborníků autorských textů, které kypí nejen vtipem, ale i příběhy, které si podmaňují naši mysl a vybízí k hlubším úvahám,“ popisuje dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Foyer domu kultury se díky One Anatol Svahilec Show promění v klubový prostor s barem tento čtvrtek v 19 hodin.  
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví