Zámek v Úsově přilákal desetitisíce lidí. Vysoké návštěvnosti zřejmě pomohli i majitelé elektrokol

ÚSOV – Po dvou hubených covidových letech si zámek v Úsově užil loňskou návštěvnickou sezónu naplno. Navštívilo ho totiž více než 40 tisíc lidí. Kromě oblíbené expozice lovecko – lesnického muzea lákal návštěvníky také doprovodný program.

Zámek v Úsově lákal na svou tradiční expozici a doprovodný program. Foto: red

„Samotné expozice zhlédlo 35 175 osob, čtyři tradiční akce pak přilákaly téměř pět tisíc lidí, což je oproti jiným letům velký úspěch,“ doplnila Marie Gronychová, ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku, které zámek spravuje. 

Návštěvnost podpořila elektrokola

Vnitřní expozice zámku je věnována myslivosti a obsahuje rozsáhlou sbírku vycpaných zvířat z Česka i zahraničí. Návštěvníci ale přijížděli do Úsova i kvůli doprovodnému programu – například oblíbený Halloween vloni navštívilo patnáct set lidí.

„Minulý rok jsme také zaznamenali nárůst hostů z řad cyklistů. Zřejmě to souvisí s rozvojem elektrokol, kdy i méně zdatní sportovci dojedou z oblíbeného Litovelského Pomoraví k nám do přilehlých kopečků,“ dodala úsovská kastelánka Eva Třísková.
INZERCE
Remax reality Remax reality

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Ostrov realit
INZERCE
Festival zdraví Olomouc