Welzlování nabídne putování napříč Amerikou. A taky úžasný lidský příběh

ZÁBŘEH - Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování se také letos těší mimořádnému zájmu návštěvníků. Poté, co už dvakrát zaplnil kino Retro, nabídne jeho program ve čtvrtek 26. ledna cestu napříč severoamerickým kontinentem.

Monika Benešová si i přes vážnou nemoc splnila sen – prošla sama pěšky Pacifickou hřebenovku. Foto: FB

Třetím hostem Welzlování totiž bude Monika Benešová. Mladá cestovatelka, která, i když trpí Crohnovou chorobou, zdolala Pacifickou hřebenovku – přes čtyři tisíce kilometrů dlouhou pěší trasu od mexických hranic přes celou západní Ameriku až do Kanady.

„Monika se ještě před nedávnem bála kvůli vážným zdravotním potížím a psychickým problémům vyjít na ulici. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen – projít sama pěšky celou Ameriku. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela, ale naučila ji nevzdávat se,“ uvedl k atraktivnímu pořadu, jehož součástí bude i autogramiáda knihy Moje Pacifická hřebenovka, pořadatel Zdeněk David. 

V únoru se Welzlování přesune do Ománu

Únorový program populárního festivalu zahájí ve čtvrtek 2. února přednáškou cestovatele Michala Štěpánka, který do Zábřehu přiveze zbrusu nové zážitky a fotografie ze svých cest po Sultanátu Omán.

Festivalové akce v kině Retro mají začátek v 17 hodin, vstupné na ně je dobrovolné.

Kompletní program letošního 19. ročníku Welzlování nabízejí webové stránky kulturak.info.
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Džemfest Festival zdraví