Welzlování odstartuje návštěvou Jeseníků

ZÁBŘEH - Už devatenáctý ročník Welzlování pozve v průběhu dvou měsíců, od poloviny ledna do poloviny března, na celkem dvanáct akcí. Populární zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů nabídne v kině Retro sérii zajímavých přednášek, setkání s inspirativními osobnostmi, dvě výstavy fotografií a filmový festival.

Welzlování zahájí přednáška o vzácných dravcích v jesenických horách. Foto: Pixabay

Putování po nejrůznějších koutech světa letos odstartuje netradičně – návštěvou nedalekých Jeseníků. Ve čtvrtek 12. ledna nabídne Welzlování otevření výstavy fotografií a hlavně přednášku ornitologa Tomáše Pospíšila o vzácných dravcích v jesenických horách, jejich životě i chování, ale také o jejich soužití s horaly a horolezci.

Sokol se v Jeseníkách opět zabydluje

„Sokol stěhovavý byl v Hrubém Jeseníku ještě v první polovině dvacátého století běžným druhem, ale člověk ho svou bezohlednou činností dokázal úplně vyhubit. Na počátku století jedenadvacátého se však do našich hor začal opět vracet a my lidé mu s tím můžeme pomoci,“ říká spolupracovník Agentury ochrany přírody a krajiny, který monitoruje výskyt sokolů v Jeseníkách už přes dvacet let.  

Přednáška Tomáše Pospíšila doplněná o projekci atraktivních fotografií má v Retru začátek v 17 hodin, vstupné na akci je dobrovolné. 

INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
ZdeInzeruj Sumperk
INZERCE
TV Morava